Doprava ZDARMA u objednávek nad 2500 Kč

Please, add your first item to the wishlist

0

Žádné produkty v košíku.

Objevte s námi activity board!

Máte pocit, že i když dítěti koupíte sebekrásnější hračku, často nakonec sáhne raději po něčem z našeho běžného světa? No není váš zip u bundy přece zábavnější? A co třeba takové hrnce a vařečky, které roztahá po celé kuchyni? Je znát, že děti se prostě zajímají o to, s čím my dospělí přicházíme do styku. Proč tedy dítěti nepořídit hračku, která tohle nadšení uspokojí?

Busy board, activity board nebo prostě a jednoduše učící deska je hitem, který nyní rodiče ve velkém vyhledávají. Je oblíbená díky své rozmanitosti a schopnosti děti rozvíjet. Současně je, dokáže zabavit, a to ať už se jedná o batole, nebo o školáka. Existují totiž různé boardy pro různé věkové kategorie. Zároveň je díky své rozmanitosti možné, že s ní dítě stráví i několik hodin, což u běžných hraček není tak časté.

Jak tato vzdělávací hračka vypadá? Jde v podstatě o desku, která nabízí různé aktivity. Na hraní jsou k dispozici světýlka, ozubená kolečka, zipy, zámky, kolíčky, různé provázky a všechno možné, co vás zrovna napadne. Součástí jsou i předměty, které lze různé vysouvat, tahat a otáčet. Jsou tam zkrátka věci, které my běžně v životě používáme.

Inspirací k tvorbě těchto desek vychází z učení podle Marie Montessori. Její metoda je založená na přirozeném poznávání nových věcí, kde si dítě určuje vlastní tempo objevování. Cílem je prohlížet si, zkoumat, zkoušet, jak věci fungují a soustředit se na ně.

Activity boardy toto umožňují, a navíc rozvíjejí jemné i hrubé motorické dovednosti. Jednotlivé aktivity jsou taky v různých barvách, což pomáhá rozvíjet jejich vnímání. Nelze opomenout, že je k používání desky potřeba zapojit i notnou dávku fantazie a dokázat zkoordinovat pohyb. To vše se nakonec zadaří díky trpělivosti a soustředění, která tato na první pohled obyčejná, ale výjimečná hračka nabízí.  

VYBERTE SI MĚNU
CZKČeská koruna
EUR Euro