Naše filosofie

Jsme mladá rodinná firma, jež vznikla díky našim holčičkám. Záleží nám na tom, aby děti rozvíjely svůj potenciál a učily se hrou – proto jsme si založili e-shop se vzdělávacími hračkami. V článích na Blogu vám poodhalujeme naše myšlení a předáváme užitečné rady a tipy pro výchovu dětí.

Learn Parenting

Český význam slov Learn Parenting je: naučte se rodičovství.

Ačkoli se ze všech sil snažíme být dokonalým rodičem, děláme chyby. Kvůli tomu býváme sklíčení a možná máme pocit, že jím nedokážeme být. Rodiče jsou sice nedokonalí, ale pokud mají své děti rádi, s láskou se po celá léta usilovně snaží o ně pečovat. Rodičovství není snadné, proto se nestyďme se učit, co znamená rodičem být. Pomocníkem pro learn parenting mohou být vzdělávací hračky Montessori.

Ty nám mohou pomoci na naší cestě ke vzdělání a vývoji nás i našeho dítěte. Přeci jen se učíme spolu s nimi. Proto chceme zapojit trpělivost a zvědavost, která je jedním z klíčů k pochopení se navzájem.

Montessori přístup ke vzdělávání dítěte

Vzdělání a výchovu dítěte bere naše rodina vážně. Volba Montessori hraček se nám proto zdála více než vhodná.

Pro hračky Montessori by se dal použít termín: pomůcky. Pomůcky pro rozvoj smyslů a motoriky. Těžištěm je tvořivost dítěte.

Dětem není nutné říkat, co a jak mají dělat. Ony samy se do činnosti zapojují díky vlastní vůli a své aktivitě. Tvořivost má podstatný vliv na nabývání chápavosti a motivace poznávat, stupňuje zájem o učení a zdokonalování.

Vyzkoušejte možnosti, které Montessori hračky nabízejí a vyvolejte ve svých dětech zvědavost, která jim umožní lépe objevovat svět.

Šetříme přírodu

Včasné osvojení dítěte k lásce k přírodě, péči o planetu, ochraně životního prostředí je velmi důležité. Jako rodina se o tento přístup snažíme a vážíme si toho, že vzdělávací hračky inspirované Montessori pedagogikou jsou vyráběny především z přírodních materiálů s ekologickými barvami a mořidly. Některé Busy boards děti ke stejnému přístupy vyučují.

Díky brzkému styku s přírodními materiály a obklopováním se jimi věříme v pozitivní navázání vztahu k přírodě. Chceme, aby naše děti chránily planetu a znaly její důležitost. Chránit nejen sebe a své blízké je to, čím se řídíme. Ale chránit i naše životní prostředí patří k tomu hlavnímu, čím se zabýváme.

Busy boards. Maminka musí myslet i na sebe

Při vzdělávání dítěte má rodič rozhodující úlohu. Jsou-li rodiče chápaví, povzbuzují-li dítě, a zvláště přizpůsobí-li učení možnostem dítěte, zmenší napětí, které může dítě pociťovat.

Proto jsou také Montessori hračky dobru volbou. Na jednu stranu neubírají právo rodičů k výchově dítěte, na stranu druhou dávají rodiči určitou dávku odpočinku, protože se dítě do jisté míry zabaví samo.  Dítě tak může jít svým tempem a na Busy boards volit úkoly dle své momentální chuti.

Maminka nebo tatínek mohou odpočívat a vědí, že jejich potomek je zabaven vhodnou hrou s vývojovým charakterem. Cítíte rodičovství stejně jako my?